Tradycja i nowoczesność. Od 1782 r.
PL EN DE
KONTAKT tel. 32 267 66 56
archiwum

Aktualności

4 listopada 2024
Zawiadomienie o połączeniu spółek

Informujemy, że dnia 31 października 2024 roku nastąpiło połączenie spółki HUTA „ZABRZE” Spółka akcyjna z siedzibą w Zabrzu (41-800) przy ul. Mikulczyckiej 13 (KRS 0000135242) (Spółka Przejmująca) ze spółką BSK Return S.A. Sp. K. (dawnej: Anguilla Investment Sp. z o.o. Sp. k.) z siedzibą w Zabrzu (41-800), ul. Mikulczycka 13 (KRS 0000332435) (Spółka Przejmowana) w trybie przewidzianym w przepisie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych tj. przez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą.

Zawiadomienie o połączeniu spółek [PDF, 0.3MB]

Czytaj więcej
10 czerwca 2024
Aneks nr 1 do planu połączenia

Aneks nr 1 do planu połączenia

Spółki Anguilla Investment Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą w Zabrzu
ze Spółką Huta „Zabrze” Spółka Akcyjna z siedzibą w Zabrzu

Aneks nr 1 do planu połączenia [PDF, 6MB]

Czytaj więcej
29 lutego 2024
Plan połączenia

Plan połączenia

Spółki Anguilla Investment Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą w Zabrzu
ze Spółką Huta „Zabrze” Spółka Akcyjna z siedzibą w Zabrzu

Plan połączenia [PDF, 9MB]

Czytaj więcej

Jakość i środowisko

Inwestycje proekologiczne

2009: URUCHOMIENIE PRODUKCJI CIEŻKICH ODLEWÓW ZE STOPÓW ZELAZA WYKONYWANYCH JEDNOSTKOWO Z ZASTOSOWANIEM INNOWACYJNEJ METERIAŁO- I ENERGOOSZCZĘDNEJ TECHNOLOGII

Mając na uwadze konieczność ciągłego dostosowywania się technologii wytwarzania do wymogów ochrony środowiska, wymagań Klientów, oraz celem zwiększenia możliwości produkcyjnych i udziału exportu w całkowitej sprzedaży, Huta Zabrze podjęła działania zmierzające do modernizacji i unowocześnienia technologii wytwarzania odlewów. Modernizacja ma na celu poprawę jakości odlewów przy jednoczesnym stosowaniu skutecznych technik minimalizacji kosztów i ochrony środowiska. Przy współpracy z Politechnika Krakowską podjęliśmy się wdrożenia procesu produkcji odlewów ze stopów żelaza wykonywanych jednostkowo z zastosowaniem innowacyjnej materiało-energooszczednej technologii. Działania w zakresie opracowania i wdrożenia do produkcji obejmują stosowanie modeli styropianowych, wykorzystanie otulin izolacyjnych i egzotermicznych układów zasilających, stosowanie mas formierskich i rdzeniowych o optymalnej wytrzymałości oraz zastosowanie różnych procesów modyfikacji odlewów z żeliwa sferoidalnego. Wprowadzenie tej technologii pozwoli produkować odlewy o parametrach spełniających wszelkie wymagania jakościowe norm europejskich, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu kosztów wytwarzania.

 


2008: INSTALACJA LINII DO REGENERACJI  MAS POFORMIERSKICH I RDZENIARSKICH NA BAZIE ŻYWIC FURANOWYCH.

Technologia regeneracji oparta jest na procesach mechaniczno-fizycznych umożliwiających oddzielenie użytego materiału wiążącego lepiszcza od osnowy ziarnowej tj. piasku kwarcowego. Produktem odpadowym powstałym w procesie regeneracji jest pył powstający podczas ścierania bryły masy poformierskich zbierany za filtrem. Stacja regeneracji przetwarza ok. 600 Mg  masy miesięcznie przy wydajności chwilowej ok. 9 Mg na godzinę. Efektywność zastosowania regeneracji masy zmierzona pozwala oszacować średni odzysk w granicach ok. 70 % przy jednoczesnemu obniżeniu emisji z tytułu odpadów poformierskich o 70 %. Dodatkowo zastosowanie linii regeneracji pozwala na zamknięcie cyklu technologicznego w obrębie odlewni.

 


2008: URUCHOMIENIE MALARNI HYDRODYNAMICZNEJ

Zabudowa istniejącej malarni komora lakiernicza hydrodynamiczną z odprowadzaniem oparów na filtry pozwoliło na całkowite ograniczenie emisji oparów toksycznych do atmosfery.